Пошук
  • Михайло Чорний

Цінність інвестицій


Перш за все основа інвестицій – це примноження капіталу. Якщо інвестиція не примножує капітал, то це не інвестиція, а витрата коштів.


Більшість власників сучасного світу інвестують кошти в розробку автоматизованих систем роботи з клієнтами, різноманітні CRM-системи та основні фонди для виробництва товарів. Чи такі інвестиції є ефективними? – так, є ефективними, але за однієї умови: товар чи послуга, яку надає підприємство є дуже цінною для клієнта. Тоді автоматизація спростить роботу працівникам і дозволить більше заробляти коштів собі та власнику. Якщо ж автоматизована система розробляється як панацея, яка приведе клієнтів, то, скорше за все, цього не відбудеться і кошти будуть витрачені марно.


Сучасні ефективні власники надають перевагу інвестиціям у нові розробки і інвестиціям у розвиток себе і працівників. Нерозвинутий працівник завжди буде програвати розвинутому. Так само, як нерозвинутий і ненавчений власник, буде завжди програвати досвідченому та тому, який володіє новими технологіями. Тому в сучасному світі одна з найкращих інвестицій – це інвестиція у власний розум. Ця інвестиція здатна швидко окупатись і приносити стабільно зростаючий дохід.


Чи потрібно інвестувати в основні фонди в сучасному світі? оскільки світ стрімко змінюється і технології чимраз вдосконалюються, інвестувати кошти у примітивне обладання є достатньо ризиковим, якщо таке обладнання потребує багато коштів. Дороговартісне обладнання найкраще орендувати або брати у лізинг. Так само це стосується приміщень. Купувати власне приміщення є гарною інвестицією, але за умови, що ціна цього приміщення буде зростати з часом, а не падати.


Цінність інвестицій завжди полягає у їх швидкому поверненні і збільшенні прибутковості. Якщо ж цього не відбувається або якщо розрхунки показують, що ймовірність додаткового заробітку є невизначеною, то від таких інвестицій слід утриматись.


Руслан Бельтюков – засновник Української школи бізнесу.0 перегляд
ПРО НАС

Українська школа бізнесу заснована з метою поширення ідеї здорового суспільства, у якому основою економіки є цінності. Поведінка людей завжди є наслідком їх життєвих цінностей.
 

АДРЕСА

м. Львів, вул. Зелена, 109,

оф. 427

+380960671212

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ

© Українська школа бізнесу, 2020. Усі права захищено.