top of page
Пошук
  • nazariikonopelskyy

Оксана Парубець: "Клієнторієнтованість – найважливіше для компанії"


Сьогодні, ми поспілкувались з Оксаною Парубець, начальником управління по роботі з персоналом мережі Фокстрот щодо її бачення кризи та шляхів побудови роботи у час локдауну.


Наступну світову кризу пророкують протягом найближчих двох років. Чи можна до неї підготуватися в Україні?


За мою професійну діяльність (з якої – 20 років у компанії Фокстрот), світових і локальних криз було декілька. І щоразу розумієш, як би не готувався, все передбачити неможливо. Бо кожна кризова ситуація має свої особливості і певну специфіку,  тому універсальних сценаріїв немає.


Втім, щоразу робиш важливі висновки, розуміючи, що у такий період важливо бути стратегічно гнучкими, враховувати всі сигнали будь-яких змін у світі. Наприклад, початок пандемії COVID-19 у Китаї в листопаді-грудні 2019 р. був «маячком» для бізнесу, щоб переглянути й відкоригувати робочі процеси, підібрати альтернативні інструменти, адже були всі передумови, що світовий локдаун торкнеться і України: що і сталося у березні.


Щодо мережі Фокстрот, то саме готовність нашої компанії до подібних викликів та заздалегідь впроваджені IT-рішення, дозволили фронт-офісу абсолютно безболісно перейти на віддалений спосіб роботи.


Яка ваша оцінка ефективності переведення співробітників на віддалену роботу?


Як показала практика, рівень ефективності віддаленої роботи може залишатися на рівні офісної. При цьому найважливіше – підтримання постійної комунікації і регулярного зворотного зв’язку. Необхідно доносити до персоналу стан справ у компанії, аргументувати необхідність тих чи інших рішень, окреслювати найближчі плани. Дуже важлива емоціональна підтримка кожного співробітника, оскільки при віддаленій роботі немає можливості спілкуватися з колегами у неформальних умовах (приміром, під час обіду чи кави-брейку).


Як контролювати робочий час і ефективність команди?


Співробітники, які розуміють цілі компанії і відповідальні за свій напрямок, на віддаленій роботі проявляють себе не менше ефективно. Але це вимагає специфічних навичок, самоорганізації та технічного оснащення. Маючи їх, віддалений співробітник може з легкістю працювати так само успішно. Вони самостійно визначають свій графік роботи, враховуючи індивідуальні особливості: хтось більш продуктивний вранці, хтось – після обіду. Тут важливо не робочий час контролювати, а отримувати якісний результат.

Який інструмент, на Вашу думку, є кращим для збереження лояльності клієнтів?


Бути клієнторієнтованим – це найважливіше для компанії як у кризу, так і в стабільний час. Свого покупця потрібно чути і слухати, щоб зберегти його лояльність. Це не тільки сучасні, комфортні магазини і зручний у користуванні сайт, а й правильні рішення, швидка доставка, емоції, якими супроводжується покупка, додаткові сервіси й оперативне реагування на будь-яку потребу клієнта.


Що Ви вважаєте найзначнішим досягненням для себе?


Найвизначніше досягнення – 20 років роботи в одній компанії. Але мій кар’єрний шлях був у різних напрямках всередині бізнесу. Це і фінанси, і операційний бізнес, з 2019 року – HR-управління. Досвід роботи у різних підрозділах компанії дозволяє мені бути надійним партнером кожному топ-менеджеру в компанії. Адже Human resources – це не тільки про рекрутинг. Це значить бути повноцінним учасником змін у компанії.


Які, прочитані Вами книги, допомогли  у  професійному зростанні?


Мій стиль професійного розвитку – це пошук відповідей на питання, що цікавлять, без відкладання на потім. Якщо говорити про список книг – він буде дуже великий, бо корисної літератури, статей, фільмів дуже багато. Важливо розуміти, чого ти хочеш і прагнеш досягнути. Одна з останніх, прочитаних мною книг – «Человек решающий» Деніса Бакке про те, що захоплює людей на роботі і стимулює їх працювати з повною віддачею, чого вони можуть досягнути.


Як в загальному на Вас вплинула криза? Якого досвіду Ви набули?


Будь-яка криза закінчується і будь-яка криза – це нові можливості для розвитку: як особистісного, так і в цілому компанії. Важливо, з ким ти проходиш ці кризи, тому що за кожним пережитим випробуванням завжди стоять люди. Команда повинна бути самоорганізованою, самодостатньою, орієнтованою на результат. Важливо вміти швидко приймати рішення і нести відповідальність за ці рішення. За період суворого карантину наша команда Фокстрот стала більш згуртованою, мобільною і гнучкою, ми стали оперативніше підлаштовуватися під зовнішні і внутрішні чинники, шукати нові підходи і застосовувати нові інструменти в роботі.


Спілкувалася Марія Ціхоцька


Фото з вільних джерел


Дізнатися більше: https://uabl.org/oksana-parubets/

4 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page