top of page
Пошук
  • Фото автораРуслан Бельтюков

РЕКОМЕНДУЄМО ЕКСПЕРТА - Наталя Харахаш

Наталя Харахаш, Керівник централізованої бухгалтерії ТОВ “ФАРМАСТОР”, долучилась до компанії маючи 20-річний досвід на посадах Головного бухгалтера та CFO в компаніях оптової та роздрібної торгівлі. Комплексний підхід, стандартизація функціоналу персоналу компанії, проведення тренінгів з навчання по оптимізації бізнес-процесів, впровадження електронного документообігу – призвело до підвищення кваліфікації персоналу, скорочення штату, зменшення витрат на документообіг, архівування, он-лайн доступу до оригіналів первинної документації, он-лайн формування звітності як внутрішньої так і зовнішньої.


Ми поспілкувались із Наталею щодо її враження від навчання на отримання сертифікату ISO.


1. Розкажіть про себе, чим займаєтесь та які рішення приймаєте.


Я Керівник Централізованої Бухгалтерії в Компанії, яка входить до крупного холдингу. Маю достатньо великий штат підлеглих – це головні бухгалтери та бухгалтери різних напрямів діяльності. Завдяки навчанню, я повністю структурувала роботу в своєму департаменті.


2. Як вплинув карантин на Вашу роботу та Вашу успішність?


Добре. До карантину, починаючи з 2018 року, ми переводили свою роботу в електронний документообіг. Таким чином, коли стався карантин ми спокійно пішли працювати у віддаленому режимі. КРІ кожного співробітника чудово підвищився. Віддалений режим дозволив нам сфокусувати усіх співробітників на поставлених цілях. Карантин загартував нашу команду та визначив вектор просування в бік цифрових технологій.


3. Які рішення Вам найкраще даються та в якій справі Ви є експертом?


Налаштування та оптимізація бізнес-процесів в крупних компаніях. Стандартизація бізнес-процесів та функцій співробітників фінансового відділу. Наступний крок – це фінансовий аналіз та прогнозування шляху до успіху проекту або компанії загалом. Маючи великий досвід роботи від бухгалтера до фінансового директора, я маю змогу бачити картину загалом та можу оптимізувати процеси фінансового відділу в різних галузях бізнесу.


4. Як вплинуло на Ваше мислення навчання з управління проектами та бізнес-процесами.


До навчання на курсах я не розуміла, що займаюсь бізнес-аналітикою. Тобто я інтуїтивно будувала бізнес-процеси, щоб отримати якісний результат в обліку або господарській діяльності, але не підозрювала, що це новий рівень кваліфікації. Навчання допомогло мені використовувати отриманні знання ретельно будуючи наступні кроки та прогнозувати послідовність дій. Отримавши цей сертифікат, мої знання набули професійної огранки та надали мені впевненості.


5. Що з цього навчання Ви уже впровадили у своїй роботі і що плануєте впровадити?


Після навчання я побачила, що є світові можливості, які дозволяють структурувати роботу та виділяти важливе, оптимізувати та масштабувати велику кількість інформації.


Так як я є фахівцем з обліку та фінансів та Керівником бухгалтерів, я поступово, навчала своїх підлеглих аналізувати функціонал та будувати бізнес-процеси.


Ми розробили Технічні Завдання для Департаменту IT та впровадили проекти:


  • Переведення постачальників товарів та послуг на електронний документообіг

  • Присвоєння штрих-кодів до основних засобів

  • Проведення інвентаризацій основних засобів із застосуванням штрих-кодів

  • Переведення архіву паперових первинних документів до впорядкування в електронну бібліотеку.


Компанія дуже велика, тому ці проєкти мали суттєвий вплив на оперативність в наданні інформації, та мобільність при наданні копій документів на запити Державних органів.


6. Які проекти тепер після того, як Ви стали сертифікованим фахівцем за міжнародними стандартами ISO 9001, ISO 21500, ISO 31000 Вас цікавлять у якості розвитку кар’єри та розвитку Вашого успіху?


Мені дуже сподобався процес навчання і те, як проходила сертифікація. Але немає межі ідеальності. Тому, я буду і далі розвивати можливості міжнародних стандартів ISO. Ці знання дозволили скоротити колосальні витрати бізнесу на непотрібне виконання операцій, а також дозволило скоротити штат працівників. Елементарне: розсилка та отримання первинних документів. Вибудувавши в бізнес-процес і оптимізувавши непотрібні координації персоналу, ми змогли зекономити дуже великі гроші. Тобто, це навчання дозволяє не просто структурувати роботу компанії, але й дозволяє спрогнозувати витрати компанії на організацію діяльності. Тому, дуже велике дякую усім, хто займався та займається цим проектом. Компанія, в якій я наразі працюю, це крупний фармацевтичний рітейл, кількість співробітників – набагато більше тисячі. Тому можливості стандартизації бізнес-процесів та персоналу – дуже важливі.


Дізнатися більше: https://uabl.org/natalia_kharakhash/

21 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page