top of page
Пошук
  • nazariikonopelskyy

Маргарита Короткова: “Постійне навчання – це частина розвитку”


Ми поспілкувались із директором з управління персоналом та соціальної політики НАК «Нафтогаз» України Маргаритою Коротковою щодо технологій підбору та розвитку кадрів і багато іншого.


Чи згодні ви зі словами «На ринку праці виграє той, в кого краща освіта»?


Якщо ми маємо на увазі наявність формального диплому, це твердження буде невірним. Звичайно людина, в якої більше сучасних знань та навичок, в будь-яких умовах буде відчувати  себе більш соціально стабільною. Процес навчання для людини має бути безупинний. Якщо хочеш відчувати себе впевнено під час будь-яких криз, повинен думати про свою конкурентоспроможність, тобто потрібно постійно займатись не просто освітою, а розвитком. При цьому не забувати, що постійне навчання – це частина розвитку.


Чи стали роботодавці набагато більш вимогливіші до працівників, враховуючи кризову ситуацію?

Я не можу сказати, що в цьому плані щось кардинально змінилось. Роботодавець висуває вимоги, виходячи зі своїх потреб. В нього як була потреба у професійних кадрах, так і буде. Інша справа – що готовий запропонувати ринок праці. Якщо туди, у зв‘язку із кризою, виходить більша кількість ресурсів – це для роботодавця, який шукає працівника, найкраще і він може знайти найбільш адекватну відповідь своїм потребам. Та сказати, що вимоги до персоналу збільшились не можу, насправді у професійному сегменті ринку такого ніколи не відбувається. Є питання в тому, хто скільки коштує, якщо є більший доступ до професіоналів, то вони дешевше коштують або менший доступ, то вища ціна.


Хто, на Вашу думку, завжди буде затребуваним на ринку праці?


Високопрофесійні та висококваліфіковані люди будь-якої спеціальності на ринку праці будуть завжди затребуваними, адже їх не так багато. Якщо подивитись, як виглядає ринок праці в цілому, то професіоналів там більше 50% не буде. А справді висока кваліфікація, то взагалі 10% ринку. Тому, чим більша кваліфікація, чим більший досвід та працьовитість – тим більше буде затребувана людина, в такої людини менше конкурентів. Якщо говорити про спеціальності: в нас кожні півроку – рік міняється ринок, змінюється баланс попит – пропозиція, але вид діяльності компаній особливо не змінюється тож постійно затребувані профільні спеціальності і я не думаю, що коливання сильно залежать від ринку праці. Звичайно, є галузі, де пропозиція, можливо, перевищує попит, до прикладу HoReCa. Але ситуація в будь – якому випадку зміниться.


Яке Ваше  бачення шляхів ефективного вирішення проблеми безробіття в Україні?


Єдиний шлях вирішення даної проблеми – це економічний розвиток, тобто відкриття нових підприємств, бізнесу. Для цього необхідно, щоб держава забезпечила недоторканність приватної власності, перестала змінювати закони під впливом моменту, стабільно виконувала свої зобов‘язання. Лише в такому випадку прийдуть інвестори, які вкладуть кошти у підприємства, створивши тим самим робочі місця. Іншого механізму ще не придумали.


Які технології підбору та розвитку кадрів ви застосовуєте?


Ми побудували звичайний рекрутинговий процес, розміщаючи вакансії, формуючи нетворкінг, збираючи інформацію про кандидатів і запрошуючи їх на співбесіду. Потім, вони проходять кілька етапів відбору, в тому числі інтерв’ю по компетенціях,  після чого ми запрошуємо їх на роботу в компанію. Фактично, використовується сучасний механізм залучення людей. І відсотків 60 вакансій зараз закривається ззовні на відміну від 0 відсотків залучення зовнішніх кандидатів у відкритому процесі до 2016 року. Зазвичай, люди приходять з бізнесу, щоб привнести здорову компетенцію, додати щось хороше. Крім того, існує внутрішній конкурс на вакансії. На даний момент, у цьому відношенні, ми виглядаємо, як усі сучасні приватні компанії. Також, проводимо масштабну робота зі стажерами,  відвідуємо випуски профільних вузів та факультетів, де відбираємо кандидатів на роботу.


На базі визначених корпоративних цінностей ми побудували модель компетенцій, застосовуємо її для підбору, навчання.


На всі можливі напрямки навчання персоналу ми залучаємо міжнародних та локальних партнерів – як на інженерний напрямок, так і по лідерству, охороні праці та техніці безпеки, управлінські та поведінкові тренінги. На даний момент вчимось ми дуже багато.


Чи працюють у компанії випускники МВА?


У 2017 році ми розробили корпоративну програму МВА суспільно з Київською школою економіки. На програму ми відбирали людей, які потенційно можуть рости як менеджери. На даний момент в компанї близько 160 людей, які мають дипломи МВА. Деякі наші працівники отримали дипломи МВА у кращих бізнес школах світу.


Спілкувалась: Марія Ціхоцька


Дізнатися більше: https://uabl.org/margarita-korotkova/

82 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page