top of page
Пошук
  • nazariikonopelskyy

Лілія Бушіна: Навчання персоналу обов’язкова складова Укрпошти


Державне підприємство Укрпошта є третім роботодавцем України. У його складі 10,5 тис. поштових відділень та понад 1 млн квадратних метрів приміщень.


Заступник генерального директора з персоналу Укрпошти Лілія Бушіна спеціально для Всеукраїнської Асоціації Керівників Бізнесу розповідає, як компанія пережила перші місяці карантину, чому важливо бути клієнтоорієнтованим та як навчання персоналу впливає на розвиток бізнесу.


Як Укрпошта переживала перші два-три місяці карантину?


У березні-квітні, коли тільки почався карантин, перше, що ми зробили, це побудували emergency (запасний) план. Ми надаємо велику кількість фінансових і поштових послуг, доставляємо посилки і були налаштовані на те, щоб зберегти всі наші сили та ресурси. В emergency план входив графік роботи наших відділень зв’язку, те, як ми будемо діяти, якщо в тих чи інших відділеннях спалахне захворюваність, а також ми подбали про закупівлю засобів захисту для співробітників і дезінфекції приміщень. Фактично це план дій, в рамках якого ми могли б забезпечити безперервну операційну діяльність. Навіть якщо в одному районі, де 4-5 відділень, буде спалах, ми  знаємо, як переорієнтуватися на новий формат і працювати далі.


Укрпошта нараховує понад 10,5 тис. відділень, і для нас це було непросте завдання.


Ми потурбувалися про наших співробітників, оскільки вони напряму контактують з клієнтами, і це дійсно небезпечно. Ще на початку карантину всім їм призначили і до сьогодні виплачуємо 30% надбавки за роботу в неблагополучних умовах.


У перший місяць у нас відбувся невеликий відтік персоналу, адже це була така стресова ситуація і ряд співробітників залишили компанію. Але нас це не злякало. Ми активізували пошук і укомплектувалися за рахунок заробітчан, які повернулися з-за кордону. Так ми змогли привабити тих людей, які хочуть і вміють добре працювати. Пішли вони від нас потім чи ні? Це вже інше. Частина з них працюють і зараз, а частина, щойно відкрилися кордони, звільнилися і виїхали, але до цього вони мінімум 3-4 місяці працювали, і це був якісний персонал. Тут, на жаль, стоїть питання заробітної плати, за кордоном вони однозначно заробляють більше.


Які технології підбору кадрів застосовуєте?


З однієї сторони, Укрпошта – це компанія, що надає послуги, а з другої сторони, в роботі ми використовуємо специфічне програмне забезпечення, що потребує певних навичок. У нас основні критерії при підборі персоналу – це комп’ютерна грамотність, клієнтоорієнтованість і потенціал до навчання. Решту ми готові забезпечити.


Як розвиваєте персонал компанії (корпоративне навчання, курси, проходження сертифікації)?


Поштова система справді специфічна, і знайти кваліфікованого співробітника нам складно.


Тому ми навчаємо наших працівників і дуже раді кандидатам, які готові працювати і змінювати компанію, в яку вони приходять.


Первинне навчання лінійного персоналу передбачає двотижневий класовий курс. В навчальному класі є все обладнання, яке відтворює справжнє відділення. Після ознайомлення з усіма нашими послугами (а їх у нас 53) новачок продовжує навчання в наставницькому відділенні, де в режимі реального часу вивчає, як працює пошта, здобуває практичні знання і перший досвід, вчиться розв’язувати різні проблеми, які іноді виникають із клієнтами.


Є у нас і виробниче корпоративне онлайн-навчання, де понад 100 дистанційних курсів. Укрпошта – компанія розгалужена і динамічна, ми не завжди можемо проводити очне навчання, і тут на допомогу приходить інтернет.


Чи є у вас в компанії випускники програм MBA?


Звичайно, серед менеджерів середньої ланки і топ-менеджменту є випускники МВА програм різних бізнес-шкіл. Знання менеджменту допомагає систематизувати й поглибити наявні знання, а також сформувати нові навички, що необхідні кожному керівникові.


Чи важливі компетенції, підтверджені відповідними сертифікатами, для отримання роботи в компанії Укрпошта?


Ми не вимагаємо сертифікатів від наших співробітників. Але, звичайно, ознакою сучасного кваліфікованого фахівця чи управлінця є постійне підвищення професійного рівня. Тому чимало наших менеджерів свідомо приділяють увагу навчанню, саморозвитку і за результатами свого навчання мають сертифікати різних бізнес-шкіл, зокрема і світового рівня.


Щоб ви порадили учасникам Асоціації з розвитку персоналу в кризу?


Не зупинятися. Рухатися вперед, постійно навчати персонал і піклуватися один про одного.


Якщо ми говоримо про малий і середній бізнес, тут дуже важливі стандарти якості. Потрібно розуміти їх, навчати цьому персонал, і тоді він буде максимально корисним – так, як цього хоче бізнес. Часто зустрічаємо ситуації, коли в невеликих компаніях працівник і міг би бути клієнтоорієнтованим, але він просто не готовий до цього, не знає, як це правильно зробити. Тому не зупиняйтеся, обов’язково навчайте, давайте персоналу ці знання.


Через карантинні обмеження немає можливості навчати офлайн, і це ускладнює завдання. Та є дистанційні курси, можна проводити вебінари і постійно підтримувати процес розвитку.


Персонал компанії має знати нові віяння на ринку стосовно бізнесу в цілому, а також стежити за новими тенденціями у своєму напрямку. Чим більше співробітники обізнані, тим краще вони допоможуть бізнесу триматися на хвилі і підноситись вище. Це стосується не тільки усмішки і ввічливого ставлення до клієнта, а й комплексного розвитку в різних напрямках.


Спілкувалася Ольга Гординська


Дізнатися більше: https://uabl.org/liliya-bushina/

272 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page