top of page
Пошук
  • nazariikonopelskyy

Дарія Білозeрова: «Фанати професії працюють, а не займаються створенням вигляду роботи»


Сьогодні ми поговорили із HR-директором компанії «Цитрус» Дарією Білозeровою щодо її бачення стану ринку праці у кризовий період.


Кажуть, що карантин відкриває нові можливості для компаній, наскільки Ви згодні із цим твердженням?


Карантин для мене – це чергова криза, криза економічна та психологічна. Існуючі засоби досягнення мети вже не працюють, а приховані конфлікті та диспропорції  стають більш явними.


Щодо можливостей…У кризу непідготовлені компаніії мають всі шанси загинути, а більш адаптовні гравці перерозподілити ринок. Але треба не забувати, що «шмат пирога» теж зменьшується.


Рахую, що це досить «попсова» ідея про нові великі можливості під час кризи, бо людям треба якось себе мотивувати. В кризу важко всім – комусь більше, комусь меньше, але важко усім. Час змін вимагає максимальної віддачі, запасу ресурсів, швидкого прийняття рішень, злагодженої роботи команди та всіх систем.


Щодо можливості посилити команду новими гравцями. Криза спонукала вивільнення великої кількості трудового ресурсу, це могло б бути плюсом для компаній, бо на перший погляд, є з чого вибрати, та, якщо вдуматись, кого першим звільняють? Правильно, неефективні кадри, від яких користі було мало. Тому залучати талановитих працівників, у будь-який час, непроста задача та вимагає нестандартного підходу.


Які, на Вашу думку, тенденції матимуть місце після виходу з карантину? (можливо, збільшиться кількість компаній, які перейдуть на роботу в режимі онлайн, виникнуть нові умови для прийняття співробітників)


На сьогоднішній день, існуючі на ринку ІТ- рішення дозволяють компаніям перейти у дистанційний режим роботи. Зрозуміло, що це стало більш актуально під час карантину і бізнес усвідомлює, що все це може повторитись і вдруге, і втретє. Так ось, щоб перейти на віддалену роботу та не втратити якості, мають бути вибудувані бізнес-процеси компанії.


Я впевнена, що під час карантину практично всі зрозуміли, в яких процесах в них слабкі місця, і поки є можливість активно пропрацьовують прогалини. Перевести в дистанційний режим те, що не вибудувано без значної втрати ефективності неможливо.


Що стосовно, чи сподобалось працювати у віддаленому режимі: на мою думку, люди, які постійно працюють на дистанційці не мають такого емоційного зв’язку із компанією та колегами і розлучатись з компанією їм набагато легше, ніж з людьми, яких бачив щодня. Бачу, що власники, генеральні директори це розуміють і будуть знову намагатися збирати людей в офісі, вони вже це роблять. Але дистанційна робота вже навряд піде у небуття, вона скоріш всього трансформуються в гібрид, коли частково працівники працюють в офлайні, а частково в онлайні. Наприклад, брати один день на тиждень для роботи дістанційно стане нормою.


Кому, на Вашу думку, варто перекваліфікуватись та шукати себе в інших нішах?


Очевидно, криза вдарила по багатьох офлайн бізнесах, зокрема по ресторанній, готельній галузях, спортклубах та багатьох інших.


Але з приводу перекваліфікування…Я вважаю, якщо ти присвятив багато часу певній галузі – варто не піддаватися паніці, краще приділити час та проявити кмітливість і спробувати адаптувати свою роботу до нових обставин. Якщо ти дійсно фанат своєї справи, вихід знайдеться. Нічого не зникне – все трансформується.


Чи згодні Ви з жорсткими карантинними мірами, які були введені владою, чи на Вашу думку, це занадто? Чи є необхідність працівникам в умовах кризи демонструвати роботодавцю проактивність, брати на себе більше завдань, тощо?


Я не вірусолог і мені важко оцінити наскільки ситуація критична.


Особисто я людина діяльнісна та соціальна, тому карантин для мене  проходив дуже важко в психологічному плані.


Але є люди в нашій країні, які втратили дохід, критично необхідний для забезпечення первинних потреб. І це, безумовно, відповідальність влади.


На мою думку проактивність як раз і полягає в тому, що людина  в першу чергу має свою внутрішню мотивацію та свої високі стандарти роботи.


Зміна тактики поведінки для демонстрації – не найкращий варіант, особливо у ситуації кризи. Звичайно, під час кризи, керівникам хочеться бачити підвищення згуртованності та залученності команди, але такі речі йдуть не від страху втратити роботу, а від щирого бажання підтримати компанію та підвищити ефективність в тяжкі часи. Фанати професії працюють, а не займаються створенням вигляду роботи.


Як, на вашу думку, зміниться ринок праці після закінчення карантину?


Це залежить від ступеня світової кризи, яка прийде. Якщо вона не буде аномальною, я не думаю, що будуть суттєві зміни – ми всі продовжимо повноцінно працювати, а світ продовжить діджіталізуватись та автоматизуватися.


Якщо ж ми станемо свідками аномальних подій, то мені важко прогнозувати, краще спитати у футорологів.


Але, у будь якому разі, зміни – це природньо і всі системи та люди до них адаптуються – це основа еволюції.


Спілкувалася Марія Ціхоцька


Дізнатися більше: https://uabl.org/daria-bilozerova/

5 переглядів0 коментарів

Comentários


bottom of page