top of page
Пошук
  • Фото автораРуслан Бельтюков

Чому важливе корпоративне навчання?


Більшість сучасних топових компаній зацікавлені у високопрофесійних кадрах, тому витрачають кошти на навчання та розвиток персоналу. Керівництво повинно розуміти, що основний капітал будь-якої компанії – її працівники і чим вища їхня кваліфікація, тим більший загальний коефіцієнт корисної дії.


Що таке корпоративне навчання?


Це навчання чи підвищення кваліфікації працівників відповідно до актуальних потреб компанії. Навчання проводиться за допомогою семінарів, тренінгів, кількаденних інтенсивів тощо. Як правило, таке навчання є груповим і сегментованим в залежності від спеціалізації та рівнем кваліфікації.


Хто виступає організатором корпоративного навчання?


Найчастіше, дану функцію виконує менеджер із навчання персоналу, який спілкується з навчальними центрами, займається планами навчань та графіками їх проведення, підбирає тренерів та формує групи, а також складає графіки та плани навчання і формує групи.


Кому потрібне корпоративне навчання?


Фактично, корпоративне навчання потрібне усім великим компаніям, в незалежності від виду діяльності. Адже, для офісних працівників необхідними є навички роботи з Microsoft Word/Excel/Access/PowerPoint.


Спеціалісти будівельних та проектних компаній повинні постійно вдосконалювати навички роботи з програми для моделювання та проектування будівель і споруд – ArchiCAD, 3D Max, AutoCAD.


Працівники поліграфічних фірм та дизайнерських студій повинні володіти програмами графічного дизайну – Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, CorelDraw, InDesign.


Працівникам ІТ-сфери необхідно підвищувати знання мов програмування – HTML/CSS, C++, C#, Java, JavaScript, PHP, Phyton; тестування, веб-дизайн.


Необхідно пам‘ятати, що кошти, вкладені в навчання та підвищення кваліфікації персоналу – це інвестиції у майбутній успіх компанії.


У світовій практиці корпоративне навчання давно стало невід‘ємною частиною ведення бізнесу, адже все навкруги розвивається шаленими темпами і компанії, які бажають бути попереду всіх, повинні першими вивчати усі іновації.


Все більше бізнес-структур переймаються важливістю ведення корпоративного навчання. За матеріалами досліджень західних фахівців при збільшенні витрат на корпоративне навчання всього на 10%, ефективність роботи компанії виростає на 9%.


Види корпоративного навчання


В залежності від завдання, розрізняють кілька видів корпоративного навчання:

• семінари

• лекції

• тренінги

• ділові ігри.

• Регулярне

• Одноразове


Регулярне навчання потрібне спеціалістам, які перебувають в змінних умовах, їм необхідно постійно адаптуватись до нововведень. До таких професій належать бухгалтери, оператори програмного забезпечення , юристи та інші.


Ефект від корпоративного навчання

• Показники діяльності компанії підвищуються;

• Працівники,які пройшли навчання мають змогу швидше піднятись кар‘єрними сходами, підвищується їхня гнучкість та швидкість алаптацї до нових умов;

• Корпоративне навчання сприяє створенню пощитивного клімату в компанії.


Оцінка ефективності навчання


По завершенні будь-якого виду корпоративного навчання необхідно відстежити рівень його ефективності. Зазвичай ,це робить тренер, який вів навчальний процес або інший фахівець тренінгової компанії чи самі працівники компанії. Щоб визначити ефективність навчання проводять опитування серед учасників, порівнюють їх особистісні робочі показники до та після навчання, а також показники цілого відділу. У випадку,якщо корпоративне навчання проводилось дистанційно -рівень якості освіти фіксується у віртуальному профілі кожного працівника. Там висвітлена вся інформація про пройдені курси, отримані бали і проведені атестації співробітника.


Автор: Марія Ціхоцька


Дізнатись детальніше про корпоративні програми від Української школи бізнес341 перегляд0 коментарів

Commentaires


bottom of page